Vltava – Praha

Vložit revír
tmavy-svetlejsi

Jako nástupní místo nejčastěji volíme Podolské nábřeží, kde je možné zaparkovat auto a přístup k vodě je mírný a pohodlný. Parkovat se dá podél silnice, nebo u botelu Racek, případně u YC CERE pod Vyšehradskou skálou. Zde bude rovněž možné si paddleboardy půjčit. Po proudu Vltavy se dá dojet až k Jiráskovu mostu, případně po překonání jezů (lze přenést, či se pokusit proplout plavební komorou) proplout kolem Střeleckého ostrova mezi šlapadly. Nechat si natočit pivko přímo na vodu, dále pádlovat kolem Národního divadla, pod Karlovým mostem a skončit třeba až v Suchdole. Tento výlet vám zabere bezpečně celý den. S nafukovacím prknem se dá jet zpátky MHD, Pevňáci budou muset požádat o odvoz kamaráda s autem, nebo si to dát zpět druhý den. Pro paddleboardisty pivachtivé jsem objevil vcelku snadný přechod jezu pod Jiráskovým mostem. Nachází se na levém břehu přímo u koruny jezu, vedle plavební komory. Pokud má Vltava v Chuchli pod 60cm, dá se to úplně v pohodě přenést. K tomu abyste se dostali k točenému na vodu, stačí překonat tento jeden jez. Dle počtu vypitých piv je cesta zpátky o něco těžší, v případě pití Pita bez problémů přes přechod i zpět. Ale otázka zní PROČ? :-D Jez nad Karlovým mostem je nejlépe přenést do plavební komory na levém břehu. Schody se nachází nalevo cca 300m nad korunou jezu.
Proti proudu se dá jet kolem Žlutých lázní, kde je v teplých dnech radno se zastavit a popást oči, až do Modřan k jezu. Na levém břehu je rybí přechod, kde se dá užít dostatek legrace. Rozhodně je však na místě opatrnost, paddleboard má tendenci se ve šlajsně převracet, proud je silnější než vypadá, a když spadnete, drhnete tělem o betonové dno. Tím vás ale nechci odradit, jen dostatečně varovat. K vodě se dá dostat i zde, abyste ušetřili síly a nemuseli pádlovat proti proudu z Podolí. Parking najdete u restaurace Port 62 a k vodě je to 50metrů, k přístupu na vodu je zde i malé molo. Občerstvení na lodi hodnotím jako velmi kvalitní. Dále od Modřan se dá jet podél cyklistické stezky, až kam síly stačí.

Facebookové komentáře

3 Komentářů

  1. CletusJed - 24.1.2020, 16:14 Odpovědět

    политзаключенные – подписки сотовые операторы, сколько зарабатывают блогеры

  2. Richarderoca - 8.4.2020, 2:17 Odpovědět

    купить трубы стальные – склад металлопроката, недорогая нержавеющая сталь

  3. AllenCarge - 21.10.2020, 22:53 Odpovědět

    click reference кардинг форум

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Vyžadované informace jsou označeny *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>