Pravidla Surfingu

Vložit revír
FUERTEI

Když jedete kamkoliv na moře nezapomeňte, že i zde platí jistá pravidla. Surf rules (surfařská pravidla, která však platí i pro další wave sporty jako kite, windsurfing i paddleboarding):
1. Ten, kdo je blíže k vrcholu lámající se vlny, má přednost jízdy na této vlně. Tzn. pokud se vlna láme nalevo od Vás a nějaký surfař se nachází po Vaší levé ruce, má právo na tuto vlnu a Vy nemáte právo na ni naskočit. Vždy se předtím, než naskočíte na vlnu, rozhlédněte, jestli máte právo ji surfovat. Pokud již někdo na vlně jede, pak má přednost tento surfař, přestože byste byli blíže k lámající se vlně. Platí v podstatě pravidlo: Kdo je dříve na vlně, toho je vlna.
2. Snakeovaní – znamená kradení vlny. Pokud je někdo blíž ke zlomu vlny, nesnažte plavat před něj a poté mu vlnu ukrást. To nikdo nemá rád a mohli byste se dostat lehce do konfliktu.
3. Pokud jste nejblíže ke zlomu vlny, naskočíte na ní a vidíte, že se někdo pokouší naskočit na ni také, dejte mu vědět, že už na vlně jste, nejlépe zvoláním „wait“ nebo „hej“.
4. Nepádlujte na line-up tam, kde se vlny lámou (impact zona), hrozí nebezpečí, že někomu vlezete do vlny. Snažte se vždy obeplout impact zonu (tam kde se vlny lamou) každého surfařského breaku.
5. Pokud plavete na line-up (místo, odkud chytáte vlny) a vidíte před sebou surfaře klouzat se po vlně, snažte se ho vždy obeplout za jeho zády, blíže k zlomu vlny, nebo počkat, až přejede i za cenu, že budete zasaženi lomící se vlnou. Je to pořád lepší, nežli být přejeti od surfaře a riskovat zdraví svoje i ostatních a rozbít si surfboard.
6. Pádlujete a před sebou máte vařící se vodu nebo lámající se vlnu, nesnažte se seskočit ze surfboardu a podplavat ji, pokud máte nějaké lidí za zády. Můžete je zranit.
7. Nesurfujte sami.
8. Pomozte ostatním, pokud se dostanou do problému.
9. Respektujte oceán, pláže, ostatní surfaře a živočichy.
10. Respektujte místní surfaře.
Převzato z www.freeride.cz

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Vyžadované informace jsou označeny *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>