TAMBO Prague SUP Race 2017

Vložit článek
DSC_0134
DSC_0069
DSC_0070
DSC_0071
DSC_0073

Tambo Prague SUP Race 2017
Stejně jako vloni se startovalo z pražských Žlutých lázní, které jsou ideálním místem, vzhledem k umístění i zázemí. Podle ohlasů letošní 2. ročník dopadl lépe než ten ročník první. Výrazně se zvýšila úroveň kategorie Elite, jelo se o nominaci na Mistrovství světa, závodníci jsou tedy velice motivováni. Spolupráce s 20. Pražským festivalem dračích lodí zvýšila prestiž eventu. Pro příští rok věříme ve vyšší mezinárodní úroveň, letos jsme termínově kolidovali s podobnou akcí v Rakousku i a ještě v Itálii. pokud se nám to termínově podaří porovnat, bude právě z těchto států ohromný zájem.
Akce proběhla pod záštitou zástupce starosty Prahy 4, ing. Kováříka, za podpory skupiny ČEZ, ceny poskytli partneři SWATCH, TAMBO, městská část Praha 4 , Česká federace stand up paddle a Česká asociace dračích lodí.
Přijely se podívat i finalistky Miss, které si vyzkoušely megaboard. Bylo se tedy i na co dívat. A samozřejmě nechyběla ani večerní party.
Vlastní závod se jel velice podobně jako vloni. Stejně jako vloni byl protivítr, jen nebyl tak silný. Závodníci se museli popasovat i s mnoha parníky a loděmi, které občas vytvořili vlnobití, takže i na špici Elite se padalo do vody. GPS ukázala lehce přes 11,5km v kategorii Elite a 5,5km v kategorii Hobíci. Po hromadném startu ze startovních pozic dračích lodí se pole rozjelo po proudu k Palackému mostu, kde byla první obrátka. Hobíci se pak u Žlutých lázní jeli do cíle, Elite pokračovali na další obrátku okolo ostrova pod Bránickým mostem a zpět do Žlutek, kde byl cíl. Před cílem bylo potřeba udělat ještě třetí otáčku okolo bójky, což zamíchalo pořadím v boji o 2. a 3. místem v kategorii ženy.
Na pozdější odpoledne byly připraveny 4 megaboardy, ale únava závodníků a zhoršující se počasí rozhodly, že nakonec nebyla do této disciplíny nebyla potřebná chuť. Zkusíme je tedy snad na další akci, na Mácháči.
Výsledky:
Elite muži:
1. Tomáš Albey Vaněček (Starboard)
2. Branislav Šrámek (JP)
3. Tomáš Grošup (Indiana)
Elite ženy:
1. Iva Dundová (Starboard)
2. Marcela Hilgertová (Starboard)
3. Eva Novotná (Starboard)
Elite inflatable muži:
1. Jan Šesták (Tambo)
2. Jan Rychtoň Rychtar (Tambo)
Elite inflatable ženy:
1. Laďka Pechová (Starboard)
2. Hobby muži:
1. Jakub Zíma (RED PADDDLE)
2. Vladimír Lukšů (TAMBO)
3. Mikhail Podgorelov (TAMBO)
Hobíci ženy:
1. Lenka Bauerová (RED Paddle)
2. Lucie Fialová (Pad Boards)
3. Lída Rychtarová (TAMBO)
Junioři:
1. Jan Šesták jun. (Fanatic)

Vaše časy najdete na konci v galerii.

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Vyžadované informace jsou označeny *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>