SUP START 2019

Vložit článek
created by dji camera
DSC_0786
DSC_0787
DSC_0793
DSC_0801

SUP START 2019
První dubnový víkend byl jarním svátkem všech paddleboardistů. Závodní sezóna v ČR pro SUPery začíná tradičně v Českém Vrbném.
Letos se jich na sobotní technical race i nedělní long distance dostavilo kolem třiceti včetně mnoha juniorů a juniorek.
Závodníky přivítalo v sobotu slunečné počasí, skvělý tým organizátorů a zbrusu nová PRKENICE (obdoba loděnice určená pro paddleboardy). Klub BUDE SPORT je tak prvním klubem v ČR pro jezdce ve stoje s vlastním zázemím a dlužno podotknout, že krásným! Dřevěná stavba poskytla zázemí pro závodní komisi, setkání pádlerů i vybavený bar, kde se podávali domácí koláče a další pochutiny z kuchyní členů (spíše jejich manželek a maminek) klubu.
Letošní novinkou byl systém startu s hendikepem. V dopoledním závodu startovali závodníci víceméně na rovnou trať s odstupem 60 sekund a v odpoledním závodu právě v takovém pořadí a s takovou ztrátou, jakou nabrali na vítěze během dopoledne.
O senzační nástup v odpoledním závodu se postaral čerstvý držitel titulu MSC. Tomáš Grošup, který dotáhl bezmála půlminutovou ztrátu na dvojici Petrák, Novák během prvních pár set metrů a vypadalo to, že si brousí zuby i na prvního Vaněčka. Na jedné z otočných bójí však Grošup nezvládl techniku obratu a chladná koupel pro něj znamenala další ztrátu, kterou se mu již nepovedlo do cíle stáhnout.
Závod s hedikepem byl zajímavým zpestřením a mohli jsme tak pozorovat souboje během celých dvaceti minut závodu TECHNICAL RACE, který se jel tradičně na několik otočných bójí. Závodníky tak prověří jak po stránce fyzické, tak jejich techniku na otočkách kolem bójek.
V kategorii ELITE zvítězili:
MUŽI: Tomáš Vaněček (BUDE SPORT, STARBOARD)
ŽENY: Kristýna Babiánková (KVS, STARBOARD)

V kategorii SPORT zvítězili:
MUŽI: Jan Šesták (BUDE SPORT, FANATIC)
ŽENY: Lída Rychtarová (SK Vltava ČK, TAMBO)

V kategorii JUNIOR/KA zvítězili:
JUNIOR: Jakub Bouška (BUDE SPORT, TAMBO)
JUNIORKA: Anna Hyková (BUDE SPORT, TAMBO)

V kategorii HOBBY ženy zvítězila Zuzana Kopacz (TAMBO team, TAMBO)
Hobby muži bohužel nebyli obsazeni.

Celý den byla puštěná i slalomová dráha a závody ve slalomu místního klubu byly pořádány vždy jen na polovině trati, čehož využili vlnek chtiví jezdci, kteří se přijeli na závod jen podívat, nebo i ti, kteří chtěli ten den stihnout co nejvíce zážitků na rovné i divoké vodě.
Večerní ohýnek před novou loděnicí a pozdější setkání v jejích útrobách bylo příjemným zakončením jarního dne u vody.
Na nedělní závod LONG DISTANCE dorazili další závodníci, někteří i z Rakouska a Slovenska a tak můžeme SUP START 2019 nazývat směle závodem mezinárodním. Start byl dopoledne z přístavu České Vrbné, otočná bóje přibližně 2,5 km proti proudu, jak jsme byli zvyklí z minulých let. Pro kategorii ELITE a SPORT bylo připraveno 10 km, pro ostatní „jen“ 5 km.
Počasí již nebylo slunečné, ale bez deště a za přijatelných teplot. Jako první odstartovali na svoji trať JUNIOŘI a celé startovní procesí uzavírala kategorie ELITE na dlouhých karbonových speciálech.
Kategorie ELITE patří mezi nejsledovanější, proto se na ni zaměříme i my. Dle předpokladů zamířil ihned po startu na čelo závodu Grošup, již před první otočkou ale přenechal vedení Petrákovi. Ze zadních pozic mocně dotahovali Vaněček (který musel v tlačenici pod mostem pustit některé závodníky před sebe) a Šrámek. Pořadí se měnilo po většinu závodu, došlo opět na koupele a tvrdé osobní souboje. Z těchto všech nakonec vyšel nejlépe jako vítěz Branislav Šrámek, který je od letošní sezony také Jihočechem a členem BUDE SPORT. Upřímně při pohledu na výsledkovou listinu by člověk řekl, že na jihu se rodí jezdci již s pádlem v ruce, ale není tomu tak, jen mají díky místnímu klubu pro trénink skvělé podmínky a k tomu velkou partu přátel.
V dalších kategoriích šlo častěji o souboj spíše s časem a vlastní vůlí, nežli o tvrdé souboje na bójích. Výjimkou byla v cíli mocně finišující Tůmová, která tak pro sebe urvala druhé místo před Steinederovou z Rakouska.

V kategorii ELITE zvítězili:
MUŽI: Branislav Šrámek (BUDE SPORT, STARBOARD)
ŽENY: Kristýna Babiánková (KVS, STARBOARD)

V kategorii SPORT zvítězili:
MUŽI: Jan Šesták (BUDE SPORT, TAMBO)
ŽENY: Katarína Kardošová – SVK (ŠK SUP Teplý Vrch, TAMBO)

V kategorii JUNIOR/KA zvítězili:
JUNIOR: Oliver Šmíd (BUDE SPORT, TAMBO )
JUNIORKA: Valerie Soukupová (4S, FANATIC)

V kategorii HOBBY zvítězili:
MUŽI: Josef Horký (SUPMAG.cz, DVS)
ŽENY: Zuzana Kopacz (TAMBO team, TAMBO)

Kompletní výsledky najdete zde: https://drive.google.com/drive/folders/1WS45Di_dnOXoLQ3RgDT1xOgIO4pAeeF1?usp=sharing

Závod byl po všech stránkách dobře zvládnutý a i protestující techniku zvládli BUDE SPORŤÁCI vyřešit tradičním měřením na dvoje stopky a papír. Těšíme se na další setkání u vody, ahoooj

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Vyžadované informace jsou označeny *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>