SUP Start 2017

Vložit článek
DSC_0245
DSC_0249
DSC_0251
DSC_0252
DSC_0254

Druhý dubnový víkend patřil opět paddleboardingu, tentokrát na té nejvyšší úrovni. V Českých Budějovicích se jel první nominační závod na mistrovství světa. Jednalo se již o druhý ročník oblíbeného SUP startu.
Organizace se ujal tradičně spolek SUPerů BUDE SPORT a záštitu nad celou akcí měla CFSUP, která zde v pátek zorganizovala i svoji první valnou hromadu.
Základna SUPerů byla v kapitanátu přístavu v Českém Vrbném hned vedle umělé slalomové dráhy. V sobotu se začínalo zvolna, přihláškami až do 12:30. V 13hodin byl naplánovaný meeting, někteří tak využili volné chvilky a šli se svézt na USD. V jednu se sešlo kolem 50ti závodu-chtivých jezdců v kategorii ELITE a HOBBY. Byl pro ně nachystán závod na rovné vodě – long distance. Hobíci se museli poprat s 5 km dlouhou tratí a na elite kategorii čekalo kilometrů celkem 15!
Startovalo se z areálu přístavu, z kleku, nejprve muži, poté ženy a nakonec všichni hobíci dohromady. Už zúžení pod mostem, při výjezdu do koryta Vltavy byla první výzva, která prověřila sprinterské schopnosti všech jezdců.
V kategorii elite jsme mohli vidět jezdce na 14‘ dlouhých plovácích všech značek, dominovaly zejména oblíbená značka STARBOARD a JP. V kategorii hobby jsme mohli vidět širokou škálu značek včetně plováků vlastní výroby!
Ihned po startu se ujal vedení Tomáš Grošup, jedoucí na plováku Indiana, následovaný vláčkem stíhačů. Již po prvním kole se ale pořadí velmi promíchalo a vedení se ujal Branislav Šrámek (JP) následovaný Tomášem Vaněčkem (STARBOARD), Braňo svůj náskok kolo po kole nepatrně zvyšoval a tak se v cíli mohl radovat z vítězství.
V kategorii žen taktikou start-cíl zvítězila Iva Dundová následovaná Kristýnou Babiánkovou (obě STARBOARD), jen s mírným odstupem protnula cílovou pásku Dana Halešová. Dana si zaslouží obdiv i proto, že celou trasu absolvovala na nafukovacím plováku TAMBO. Ač je TAMBO 14‘ opravdu rychlý board, karbonovým speciálům se nemůže rovnat, jen mírná ztráta na třetí místo tak svědčí o kvalitní jarní přípravě této jihočeské závodnice.
Mezi hobíky udával od začátku do konce tempo Jakub Zíma na plováku TAMBO. Z vítězství se tak radoval právě Zíma, následovaný Janem Koudelkou a Janem Vazačem (RRD, JP).
Všichni předvedli maximální nasazení během celého závodu a tak přišlo vhod malé občerstvení, které budějovičtí pro všechny nachystali.
V 18hod proběhlo slavnostní vyhlášení celého závodu a losování bohaté tomboly, do které přispěli sponzorskými dary firmy: PADDLEBOARDSHOP, Hudy – ČB, Hotel Resort Vltava, TNP, Paddleguru, a další.
Poté se všichni přesunuli k ohni k board-boudě na točené a luxusní gulášek, od 20 hod zahrála pro všechny paddleboarďáky a vodáky kapela Akia B.A. a poté každý dle svých sil ještě diskutoval, nebo šel spát a nabírat síly na nedělní technical race.
Ráno se závodníci probudili do téměř letního počasí a začali chystat svá těla i materiál na dopolední technical race, ten se jel v kategorii hobby na dvě a v kategorii elite na 6 kol. Jedno kolo mělo přibližně 700 m a skládalo se z pěti obrátek a povinného přeběhu.
Hobíci startovali první a tempo závodu nastavil Honza Rott následovaný Jakubem Zímou (oba TAMBO) zezadu na ně dotíral Jan Koudelka. Po ani ne dvaceti minutách protnul první Rott následovaný oběma souputníky.
Kategorie ELITE nabízela napínavější souboj! Po startu se dopředu dral Branislav Šrámek a Tomáš Grošup i bratři Pavlíkové. V první pětce se držel také Tomáš Vaněček, po prvních bójkách se pořadí na čele ustálilo, vedl Branislav Šrámek, následovaný Tomášem Vaněčkem a Grošupem. Po prvním kole se ale ukázalo, jak důležité je natrénovat nejen pádlování, ale i nástup po přeběhu, který Braňo nezvládl ideálně a tak po osvěžující koupeli přenechal vedení Vaněčkovi, ten dále po zbylých 5 kol zvyšoval svůj náskok a dojel si pro vítězství v kategorii ELITE! Druhý byl Šrámek a na třetí místo se zodpovědnou prací propádloval Grošup.
V kategorii žen zvítězila opět Iva Dundová, následována Kristýnou Babiánkovou a Lucií Fialovou, která zastoupila, v neděli odpočívající, Danu Halešovou.
Ocenit je nutné i juniory a juniorky, kteří se s tratí poprali a dorazili do cíle. Mezi bójkami se proháněli Jan i Anička Šestákovi, Matěj Židlický, nebo Tomáš Kolařík.
Během celého závodu jsme viděli napínavé, ale čestné souboje. Všichni si myslím přišli na své a tak se můžeme těšit na další seriál závodu, který se jede 13. a 14. května v Praze.
Děkujeme organizátorům, závodníkům a sponzorům a těšíme se v Praze ahoooj
Výsledky:
Kompletní výsledky najdete na stránkách BUDE SPORTu: http://www.budesport.cz/p/sup-start-2017.html?m=0

Long distance
Elite Men
1. Branislav Šrámek JP
2. Tomáš Vaněček Starboard
3. Tomáš Pavlík JP

Elite Women
1. Iva Dundová Starboard
2. Kristýna Babiánková Starboard
3. Dana Halešová Tambo

Hobby Men
1. Jakub Zíma Tambo
2. Jan Koudelka RRD
3. Jan vazač JP

Technical race
Elite Men
1. Tomáš Vaněček Starboard
2. Branislav Šrámek JP
3. Tomáš Grošup Indiana

Elite Women
1. Iva Dundová Starboard
2. Kristýna Babiánková Starboard
3. Lucie Fialová JP

Elite Juniors
1. Tomáš Kolařík
2. Jan Šesták

Hobby Men
1. Jan Rott Tambo
2. Jakub Zíma Tambo
3. Jan Koudelka RRD

Hobby Juniors
1. Anna Šestáková Fanatic
2. Jan Vazač Fanatic
3. Matěj Židlický Tambo

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Vyžadované informace jsou označeny *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>