PRC Vltava 2015

Vložit článek
11265245_1638849162994768_2109260146925684386_n

Sobotní paddleboardové klání v Krumlově v poněkud nehostinném sychravém počasí na první pohled nepřilákalo velký počet jezdců, ale skalní účastníci zvyklí na ledasco se nenechali rozhodit a předvedli i v malém počtu divácky atraktivní show.

Klasicky se jeli sprinty, boardcross a dvě jízdy ve slalomu, ze kterých se do výsledků počítala ta lepší. Nebylo tedy divu, že někteří jezdci si branky na první jízdu doslova oťukávali, aby si mohli druhou jízdu projet na čistotu.
Ve slalomu mužů potvrdil Tomáš „Albey“ Vaněček svoji čistou a rychlou jízdou a i to, že je potřeba jet na jedničku – jeho dres totiž nesl číslo „111“. Ani Jan “Rotťák” Rott na trati nezahálel a svištěl tak rychle, až se mohlo zdát, že mu zpod helmy při nájedech do vracáků vlají dlouhé vlasy. Na Albeyho však Rottákův výkon nestačil. No a Jan Šesták zvaný Šestoň si dojel s jen o pár sekund horším časem pro třetí místo.

Ve slalomu žen potvrdila svoje prvenství Kateřina Vaňečková a druhé místo obsadila Klára Krejčíková.

V boardcrossu jsme byli přítomni strhujícímu klání ostřílených borců a kontaktní zábavu si užili jak přihlížející, tak hlavně sami jezdci. Z rozřazovacíh sprintů a boardcrossu ve 4 člených skupinách se do finále dostali 4 jezdci, kteří předvedli nelítostný boj. Přihlížející a kolegové z oddílu svoje spoluzávodníky hecovali hlasitými pokřiky a sledovali vyrovnané výkony našich nejlepších jezdců, které vyvrcholili u poslední rozhodující bójky. Tam se z nashromážděného chumlu boardů a závodníků a pádel dostal jako první Tomáš „Albey“ Vaněček a hned za ním Jan “Šestoň” Šesták. Za bójkou však zůstal zaklíněný Jan “Rotťák” Rott a Tomáš “Zajíc” Saiko. Pár sekund všichni sledovali, co se stane. Zajíc mohl svým boardem Rotťáka shodit, ale ten z plných sil zabíral, aby se dostal z patové situace, kdy záď jeho boardu byla pod špicí Zajícova, a prkna ne a ne od sebe. A v tom “Rotťák” naposledy mohutně zabral a utekl zajícovu sevření vstříc do cíle třetímu místu.

Celkově se na prvním místě umístil Tomáš „Albey“ Vaněček, na druhém Jan “Rotťák” Rott a na třetím Jan “Šestoň” Šesták. V ženách první Kateřina Vaňečková, druhá Klára Krejčíková a třetí Ladislava Pechová.

Ke štěstí těch co se nestarali nejen o show na vodě, ale i o zábavu do pozdních ranních hodin na souši, měl nedělní sjezd nezávodní vyjížďkový charakter.

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Vyžadované informace jsou označeny *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>