Ohře pod Karlovými vary + Hubertus

Vložit článek
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
DSC_0001
DSC_0005
DSC_0007
DSC_0011

Ohře je krásná řeka s množstvím obřích kamenů rozházených v korytu řeky. Pramení v Německu, ale splavná je až od Chebu. Je to klidná řeka s množstvím romantických zákoutí a příjemných tábořišť. My jsme se vydali pouze na krátkou plavbu z KV na Tábořiště Hubertus. Zde najdete i drobné peřejky WW-I a plavba vám nezabere víc jak hodinu.
Nástup doporučujeme u železného mostku spojující ulici Bohatická a Sportovní. Je to poslední most přes řeku, než opustí Vary. A zároveň pod posledním jezem. Vyhnete se tak voleji, který je pro Ohři ve Varech charakteristický.

P5200005
Vodočet v KV ukazoval krásných 20m3/s ale pro pohodlné splutí by stačila určitě polovina.
Po cestě míjíme množství vodního ptactva a kocháme se čistou vodou, kdy je vidět až na dno a na něm se prohánějící ryby. Zelené řasy jsou také velmi fotogenické. Svoji plavbu zakončujeme na vodáckém tábořišti Hubertus, kde je autobusová zastávka a s vyfouknutými boardy se dá vrátit proti proudu zpátky. Určitě si ale vyhraďte trochu času na zábavu na místní přírodní, slalomové trati, nebo na pochoutky místního baru, který neztratil nic z vodáckého ducha a všichni se zde zdraví ahoooj.

P5200025 P5200021
Provozovatel tábořiště Tomáš je rovněž veselý paddleboardista, můžete si u něj tedy půjčit další boardy pro kamarády, nebo si s ním domluvit ježdění. Pokud jste tímto sportem ještě nepolíbeni, dá se s ním domluvit i individuální vyjížďka, trénink, nebo jen požádat o dobré rady kam se vydat a malebné lázně Kyselka jsou po proudu také kousek.
Tomáše najdete na facebooku: https://www.facebook.com/WhatSUPHubertus/

Facebookové komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Vyžadované informace jsou označeny *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>