P5120002
P5120003
P5120004

Krumlovský vodácký maraton 2018 zná vítěze MČR
Již po šestnácté se sešli vodáci ze všech koutů Evropy, aby zdolali trať KVM. Mezi mnohými plavidly bylo bezmála 200 SUP– paddleboardistů, pro které byl zároveň závod mistrovstvím České republiky v říčním maratonu pod záštitou Českého svazu kanoistiky. To je oproti loňskému ročníku přírůstek opět téměř o 100%! I mezi juniory byl o závod zájem, když z kempu Na Pískárnách startovalo 14 mladších jezdců. Trať pro dospělé pádlery ve stoje vedla z Rožmberka do Českého Krumlova a měřila lehce přes 25 km na vodě obtížnosti WW II. Dvojku si Vltava v tomto úseku zaslouží zejména díky zvýšenému průtoku na 20m/sec a také díky závěrečné sérii jezů, která dokáže potrápit nejednoho pádlera. Pořadatelsky dokonale zajištěný závod myslí i na tyto případy, proto na každém jezu stojí skupinka záchranářů, a tak se ani úplní začátečníci nemusí obávat, že by se jim něco stalo. Helma a vesta jsou samozřejmostí pro každého jezdce, to i pro ty nejlepší. Jak to tedy letos dopadlo?
Po hromadném startu typu Le Mans, kdy závodníci běží přes louku s plováky i pádly v ruce je nutné naskočit co nejrychleji do proudu Vltavy, zvolit nejrychlejší stopu, nezpomalovat se moc povinným přeběh kolem občerstvení Na Pískarně, zdolat 6 jezů a protnout co nejdříve cílovou čáru u pivovaru v Krumlově.
Letošním vítězem se stal na plováku STARBOARD v čase 1:56:23 odchovanec SK Vltava ČK Martin Novák, druhý byl s odstupem 13 sec. Tomáš Vaněček (STARBOARD, BUDE SPORT ČB) a v cíli mu na záda dýchal Tomáš Grošup (INDIANA, PADDLEBAORDSHOP.cz).
Nejrychlejší nafukovací plovák dovezl do cíle Jan Vazač (TAMBO, 4S) a nejrychlejším juniorem byl v cíli Kristián Šmíd (TAMBO, BUDE SPORT). Díky sponzorskému daru od paddleboardshop.cz se může Kristián těšit z nového plováku od české značky TAMBO. Je to jen další výzvou pro juniory, že trénovat tvrdě se vyplatí.
Mezi ženami byla nejrychlejší závodnice z Německa. V čase 2:11:54 dojela na svém plováku INFINITY Hannah Leni Krah z TSV Rotation Dresden, jen o 10 minut později dopádlovala a titulem mistrně ČR se pyšní Lucie Fialová (NSP), třetí a zároveň první nafukovací plovák mezi ženami Kateřina Kuchyňková (Kiboko) a druhou vice-mistrní ČR se stala Lenka Tůmová (TAMBO, KVS Praha).
Závod na megaboardech ovládl šestičlenný team BUDE SPORT na plováku TAMBO MEGA s kapitánem Janem Šestákem v čase 2:17:36.
Stupně vítězů žákovského maratonu si pro sebe urvali 1. Oliver Šmíd, 2. Vít Šedivý a 3. Jan Šesták, nejrychlejší juniorkou byla Anna Hyková.
Ceny byly rozdány, fotografií jsou plné weby a tak můžeme již jen zavzpomínat na tradiční večírek v pivovaru, kde až do rána hrála kapela Akia b.a. a těšit se na další ročník který nás čeká opět v říjnu v Krumlově.