I. PRC – Trutnov_2015

Vložit článek
IMG_20150502_174400_1
IMG_20150502_174400_1
IMG_20150502_165204_1
IMG_20150502_165205_1
IMG_20150502_165208

První květnová sobota byla vyhrazena prvnímu závodu oblíbeného seriálu závodů Paddleboard River Cup 2015, zkráceně PRC. Závodníky ze všech koutů republiky hostila trutnovská loděnice na Úpě. Vody bylo tak akorát, občas spíše méně, než by bylo vhodné, ale holt počasí ani „hráznému“ na jezu neporučíš.
Na programu byl kompletní seznam disciplín, tedy: Sprint, slalom a cross.
Na místě se sešlo 8 mužů, 7 juniorů a 2 odvážné ženy. Jako první se na trať sprintu vydali muži a záludné trutnovské plotny opět ukázali, že kdo není znalý místních poměrů, nemá šanci. Pro vítězství si tak dojel místní borec David Stolín, následovaný Arturem Beierem a na třetím místě se vzpomínkou na singlířský „postoj“ dojel David Raab. Mezi mlaďochy si všechny povodil Franta Veselý a z žen byla rychlejší Klárka Máslová.
Následoval dvoukolový slalom, kdy se počítal pouze lepší čas a zde opět všechny vyškolil Stolín, který je místa znalý a často najížděl od ostatních naprosto odlišné a zřejmě rychlejší lajny.
Na závěr se jela divácky velmi oblíbená disciplína Cross. Mezi mlaďochy se prosadil na čelní pozici Matouš Beier a ostřejší lokty ukázala z žen Kateřina Tomečková. Největší očekávání měli všichni od kategorie mužů, kde v prvním semifinále byl jedinkrát za víkend poražen David Stolín a postupoval tak spolu s Honzou Rottem z druhého místa do finále. V druhé rozjížďce si vyjel velké finále ještě Artur Beier a Kamil Červenka. Ve finále jsme se tak mohli těšit na souboj 2 místních borců na prknech vlastní výroby a dvou přespolních na REDpaddle. Krátce po startu bylo pořadí Stolín, Rott, Beier, Červenka. Očekával se však velký souboj na první bójce, kde Rott atakoval Stolína s cílem jej vytlačit a projet kratší vnitřní stopu, vzápětí však byl atakován Beierem a do všeho se přimíchal ještě Červenka. Stolín tak již neměl moc práce a opustil vnějším obloukem přetlačující se skupinku a dojel si s klidem pro první místo i v této disciplíně. Velký souboj probíhal o druhé mmísto, kde Rott zvolil lepší stopu při průjezdu peřejí a Beier po pádu už nestačil do cíle manko dohnat. Skupinu uzavřel Červenka a všichni na vodě i na břehu se shodli, že šlo o tvrdý, ale hezký a fér souboj.
V konečném zúčtování tak mužům jednoznačně vévodil David Stolín, na druhém místě se umístil Artur Beier (oba Trutnov Padboards), třetí místo si vyjel Honza Rott (Plzeň, PADDLEBOARDSHOP.CZ).
Medailové umístění mlaďochů brali 1. Franta Veselý, 2. Matouš Beier, 3. Adam Stolín
Ženy se podělili o první a druhé místo následovně: 1. Kateřina Tomečková, 2. Klára Máslová
Závěrem velký dík klubu v Trutnově, za organizaci a HIKO sport za věcné ceny, které věnovali vítězům.

Facebookové komentáře